ניהול מבנים - אופרה ניהול ואחזקה, אופרה ירוקה, צור קשרהשאירו פרטים ואחד מנציגינו
יצור עמכם קשר בהקדם

 

כיבוי אש

חלק זה של האתר בתהליכי עריכה והוא עתיד לעסוק במערכות כיבוי אש באמצעים שונים לרבות שימוש בחומר מעכב בעירה.

הפרק מספק מידע הנוגע למערכות כיבוי אש. מידע על מערכות גילוי אש, ציוד כיבוי אש ומערכות לגילוי עשן, ניתן למצוא בפרק הרלוונטי.

מערכות כיבוי אש נפוצות מאוד בבניינים בכלל ובבניינים המשרתים או מאכלסים כמות גדולה של אנשים או נכסים בעלי ערך משמעותי בפרט. לעתים התקנת מערכת לכיבוי אש היא חובה על פי חוק ולעתים בוחרים להתקין אותה משיקולים בטיחותיים או אחרים גם כאשר החוק אינו מחייב. בכל מקרה, יש להיוועץ ביועץ בטיחות.

ספרינקלרים

אחת המערכות האוטומטיות הנפוצות והפופולריות ביותר היא מערכת ספרינקלרים (מתזים). מדובר במערכת הבנויה מרשת של צינורות מים הפזורים באזורים בבנין שעליהם נועדה המערכת להגן. בנקודות מסוימות בסבך הצינורות מצויים פתחים – מתזים – שמהם, במקרה הצורך, פורץ זרם מים לשם התמודדות עם אש שפרצה, כיבויה ולא פחות חשוב, קירור מסד הבנין.

כל ספרינקלר נאם באמצעות אמפולת זכוכית המכילה נוזל המתפשט בחום ומעלה את הלחץ בתוך האמפולה. בטמפרטורה מסוימת, כאשר הלחץ נעשה גבוה דיו, האמפולה מתנפצת ובכך פותחת את הספרינקלר לזרימת של מים. פשטות המערכת והעובדה שהיא אינה מבוססת על טכנולוגיה אלקטרונית או חשמלית כלשהי מבטיחה מערכת אמינה מאוד אשר ניתן להסתמך עליה במקרה חירום.

הזנת המערכת במים נעשית באופן ישיר מהאספקה המגיעה מהרשות המקומית או לחילופין באופן אמצעי, באמצעות מאגר מים המכיל כמות שאמורה להספיק לכ 30-60 דקות, עד להגעה של רשויות הכיבוי. 

הזזת ספרינקלרים בדירות חדשות

דיירי פרויקטים חדשים המבצעים שיפוצים המצריכים הזזה של נקודת ספרינקלר: יש לבצע את השינוי באמצעות חברה מוסמכת בלבד. אופרה משתפת פעולה עם חברת NRG המוסמכת לטפל במערכות כיבוי אש והזזת ספרינקלרים.
 
 
 
כל הזכויות שמורות לאופרה  ניהול מבנים בע"מ